Poplatky

Pobyt na workcampu je zdarma. Zajišťujeme ti ubytování i jídlo. Musíš si zajistit pouze dopravu na místo konání workcampu a uhradit  administrativní poplatek.

1. Proč se hradí administrativní poplatek?

Jsme nezisková organizace a uhrazení administrativního poplatku pokryje naše náklady na vyřizování přihlášek, zaučení campleaderů a veškerou komunikaci mezi námi, tebou a organizací pořádající workcamp.

STAŇ SE ČLENEM DUHY A ZAPLAŤ ZA WORKCAMP POUZE 900 KČ (členství ve spolku Duha stojí 100Kč a jediné, co potřebuješ, je vyplnit krátkou a jednoduchou přihlášku).

CENA pro ČR pro zahraničí
Člen Duhy    900 Kč    900 Kč
Druhý a další workcamp pro členy Duhy    600 Kč    600 Kč
Bez slevy 1 000 Kč 1 700 Kč
Student
1 000 Kč 1 400 Kč
Držitel karty EYCA 1 000 Kč 1 300 Kč
Druhý a další workcamp    900 Kč    900 Kč

Nemusíš částku platit hned. Na začátku pošleš jen zálohu 400 Kč. Zbylé peníze zaplatíš až ve chvíli, kdy jsi přijat na vybraný workcamp.

Příklad: Jsi student a chceš jet na zahraniční workcamp? Celkově potřebuješ 1400 Kč, 400 Kč jako zálohu při přihlašování a zbylých 1000 Kč doplatíš, až si tě vyberou. Co když se rozhodneš jet na dva workcampy? Za druhý už platíš celkově jen 900 Kč. To znamená 400 Kč při přihlašování a doplatek 500 Kč později, až ti přijetí na workcamp potvrdíme.

Kam mám administrativní poplatek zaslat?
Poplatek můžeš poslat bankovním převodem na účet Duhy 2500321766/2010 nebo ho lze uhradit přímo v kanceláři po e-mailové domluvě.  Jako variabilní symbol uveď osobní identifikační číslo, které získáš po vyplnění přihlášky.

Co když mě na žádný workcamp nevyberou?
V případě, že tě nepřijmou na žádný z tebou vybraných workcampů (v rámci jedné přihlášky si můžeš vybrat až 6 workcampů), vrátíme ti 200 Kč ze zálohy. O tuto vratnou zálohu nám musíš napsat, a to nejpozději do 30. září 2021. Také si ale můžeš podat zdarma novou přihlášku na jiné workcampy. Databáze workcampů je pravidelně aktualizovaná!

Zbylých 200 Kč ze zálohy pokryje naše náklady.

Můžu zrušit svou účast?

Pokud nedáš vědět s dostatečným časovým předstihem, můžeš svou neúčastí narušit konání samotného workcampu. V případě zrušení své účasti nás prosím co nejdřív informuj! Pokud zrušíš účast po umístění na jeden z vybraných workcampů, je záloha nevratná!

Po úspěšném přijetí na jeden z vybraných workcampů a vyřízení všech formalit (potvrzení účasti a zaplacení doplatku), můžeš zrušit účast jen z vážných důvodů. V tomto případě se na vrácení peněz vztahují následující pravidla:

  • 30 dnů před začátkem workcampu: 50% storno
  • 20 dnů před začátkem workcampu: 25% storno
  • 15–0 dnů před začátkem workcampu: storno podmínky se na tento případ nevztahují

2. Doprava na místo konání

Dopravu si každý účastník zajišťuje a platí sám z vlastních zdrojů.

3. Doporučujeme

Doporučujeme vyřídit si zdravotní připojištění. Připojištění není povinné, ale vzhledem k poměrně nízkým cenám je vhodné si ho zařídit.

4. Další poplatky

U některých workcampů, které si vyhledáváte v mezinárodní databázi SCI je na konci položka "Extra Fee". Tento poplatek si stanovuje přijímací organizace a hradí se na místě workcampu. Důvodem tohoto poplatku může být nízká podpora místní organizace ze strany vlastního státu, kdy je pro vznik workcampu nezbytné, aby dobrovolníci pomohli s jeho náklady, případně se velmi často o rozvojové země, kde dobrovolníci příspěvkem pomáhají místní organizaci.