Otázky a odpovědi

Sepsali jsme odpovědi na otázky, které jsou nejčastější. Nehledáš odpověď právě na některou z nich?

 

Můžeme jet na workcamp ve dvou?

O:

Určitě ano! Platí ale jedno pravidlo – z jedné země mohou být na stejný workcamp přijati maximálně dva lidé. Tak můžeme zaručit pestrost jednotlivých týmů. Pokud už by byl někdo z Čech na workcamp přihlášený, zbývá jen jedno místo. V přihlášce uveď své přání do okénka „special whishes“. Napiš jméno člověka, se kterým chceš na workcamp jet. To stejné ať udělá on. V celém přihlašovacím procesu pak postupujte stejně, ať můžeme vaše přihlášky odeslat současně.

Mohu jet na více workcampů?

O:

Jasně, na kolik jen budeš chtít! Na každý workcamp ale musíš podat přihlášku zvlášť a uvést vždy více zvolených workcampů seřazených podle svých priorit. Když se rozhodneš pro další workcamp, získáš levnější druhou přihlášku!

Jak můžu prokázat status studenta, a získat tak slevu na workcamp?

O:

Pošli nám číslo svého ISIC průkazu a my si jeho platnost ověříme. Máš-li ISIC průkaz platný, ušetříš!

Jak a kdy se dozvím podrobnosti o workcampu, na který mne přijali?

O:

Asi tak měsíc před začátkem workcampu očekávej tzv. infosheet – najdeš v něm veškeré podrobné informace o programu, ubytování, stravování, dopravě i dalších organizačních záležitostech. Infosheet ti pošleme hned, jak bude hotový, nebo ti ho zašle přímo organizace pořádající workcamp, která infosheet vytváří.

Co je to předodjezdové školení a kdy bude?

O:

Je to důležitá schůzka, na které ti řekneme, co tě na workcampu čeká, a připravíme tě na různé situace, které můžou nastat. Pokud už jsi na workcampu byl, nemusíš na školení chodit. Pozvání na školení dostaneš e-mailem a můžeš si vybrat z více termínů.

Na mnou vybraný workcamp požadují motivační dopis. Co to znamená?

O:

Na některé workcampy musíš připravit dopis v angličtině, ve kterém zdůvodníš svůj zájem o daný workcamp a vysvětlíš, proč by měli vybrat zrovna tebe. Nejde o úroveň anglické gramatiky, ale o tvé nadšení a chuť pomáhat. Dopis stačí poslat e-mailem a my ho za tebe předáme organizaci společně s přihláškou.

Jak dlouho dopředu je nejlepší workcamp vybírat?

O:

Čím dřív si přihlášku podáš, tím větší šanci na umístění máš. Některé workcampy, především ve Francii, Španělsku, Anglii, Itálii nebo Švýcarsku, bývají obsazeny už do poloviny května, mnohdy i dřív.

Potřebuji na workcamp vízum?

O:

Pokud budeš potřebovat vízum, upozorníme tě na to. Samotné vyřízení vstupních víz je na tobě, ale obvykle od našich partnerů dostaneme zvací dopis, který ti pomůže vízum dostat.